Recept: dé ultieme taart basis!

20 sep 2014

Normaal gesproken gebruik ik de mix van FunCakes altijd voor een taartenbodem. Ik wilde ook wel weer eens een bodem from scratch maken. De mix van FunCakes is onwijs goed, maar ik wilde zelf ook dat resultaat krijgen zonder pakje!

Ik heb het perfecte recept gevonden en deze deel ik graag met jullie! Omdat het recept zo simpel is deel ik alleen de stappen in tekst-vorm en laat ik je het eindresultaat in foto’s zien.

Ingrediënten voor een doorsnede van ongeveer 24 á 26 cm
• 150 gram suiker
• 125 gram bloem (gezeefd)
• 25 gram maizena
• 5 eieren (op kamertemperatuur)
• twee zakjes vanillesuiker
• snufje zout

1) Laat de eieren eerst afkoelen voor gebruik
2) Leg wat bakpapier in de vorm of vet de vorm in met wat boter
3) Verwarm de oven voor op 180 graden
4) Doe de eieren, suiker en vanillesuiker in een kom en mix deze voor zo’n 10 minuten. Dit doe je totdat er een schuimige massa ontstaat
5) Spatel daarna de gezeefde bloem, maizena en zout door het mengsel (heel voorzichtig, zodat het mengsel schuimig blijft!)
6) Doe dit allemaal in de bakvorm en zet deze in de voorverwarmde oven voor zo’n 40 tot 45 minuten
7) Controleer of de taart gaar is. Zelf doe ik dit altijd door er een saté prikker in te steken. Komt deze er schoon uit? Dan is de taart klaar!
8) Laat de taart afkoelen. Zelf keer ik hem altijd gelijk om zodra hij uit de oven komt. Zo krijg je een mooie platte taart aan beide kanten

Tips
• Wil je de taart doorsnijden? Zet hem dan eerst even in de koelkast of vriezer, daarna gaat het doorsnijden een stuk gemakkelijker
• Je kunt de taart luchtdicht verpakken en bewaren in de vriezer. Als je hem dan laat ontdooien in de zak waarin je hem hebt verpakt
• Dit recept is de basis voor een taart. Je kunt hier allerlei dingen aan toevoegen zoals chocolade, nootjes of andere dingen. Let er wel op dat je dit er ook zachtjes doorheen roert zodat het mengsel luchtig blijft!

Garnering
Omdat ik de taart simpel heb gehouden, wilde ik wel wat lekkers maken voor op de taart zelf. Ik maakte een chocolade hazelnoot ganache. Super simpel – een chocoladereep met hazelnoten (150 gram) en 150 ml slagroom en een beetje poedersuiker.

Bak jij weleens taarten?

Liefs,
Joyce

Reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Volg mij op social media en blijf op de hoogte van alle trends en ontwikkelingen!